Biesiada patriotyczna

To była prawdziwa biesiada! Naszemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, pieśni patriotyczne i tradycyjne polskie jedzenie. Był smalec, swojska kiełbasa, ogórki, marynowane grzybki i takie rarytasy jak domowa szynka i domowy chleb.

Biesiada patriotyczna, która odbyła się 14 listopada, to nasz sposób na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Mało ciekawą dla uczniów formę zamieniliśmy na spotkanie, które na długo zapadnie w pamięci uczestników - zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Uroczystość połączona była z konkursem Dyrektor Gimnazjum  na najładniej wykonaną pieśń patriotyczną. Wszystkie klasy potraktowały rywalizację bardzo poważnie, dzięki czemu śpiew rozbrzmiewał długo w korytarzach naszej szkoły.

Po konkursie nastąpiła równie przyjemna część - biesiada. Wszyscy rozkoszowaliśmy się przygotowanym przez koło kulinarne jedzeniem - a były same pyszności! Nie zapomniano także o deserze. Uczniowie i ich rodzice upiekli wspaniałe ciasta. Tego dnia nikt nie pamiętał o diecie...

Znalazło się również coś dla duszy - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz przejmująca opowieść zaproszonego kombatanta o II Wojnie Światowej.

Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku właśnie w ten sposób uczcimy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.