Wydarzenie upowszechniające rezultaty projektu SIE4E programu Erasmus +

Zaplanowane w projekcie Wydarzenie Upowszechniające Rezultaty Projektu odbyło się 28 września 2017 r w hali sportowej budynku naszej szkoły.

Zaproszono na nie wiele osób (ponad 70) ze szkół, okolicznych firm, biur podróży, lokalnych mediów, władz lokalnych itp. Szczególnie ważne było da nas zaproszenie dyrektorów szkół średnich, do których dostali się absolwenci – uczestnicy projektu SIE4E.  i dotarło w sumie 36 osób z zewnątrz nie związanych z naszym projektem, w tym dwie osoby z zagranicy, które zaprezentowały siebie na naszym wydarzeniu oraz skorzystały z pomocy tłumacza, jednego z uczniów, w czasie pozostałych punktów programu. Prelekcja profesora geografii, autora innowacyjnych podręczników do nauczania geografii we Włoszech świetnie wpisała się w tematykę projektu. Głównymi punktami programu były: powitanie gości, wstępne słowa władz lokalnych i zaproszonych gości, prezentacja Zespołu Pieśni i Tańca „Promyki”, multimedialna prezentacja projektu SIE4E prowadzona przez uczniów i nauczycieli – uczestników projektu, prezentacja rezultatów projektu (podręcznik i strona internetowa), prezentacja innowacyjnego podejścia do nauczania geografii we Włoszech przez prof. Ferruccia Nano z Uniwersytetu w Turynie, prezentacja aplikacji Powiat Legionowski oraz konkurs z podstawowej wiedzy o naszych lokalnych atrakcjach i dziedzictwie dla uczniów szkoły oraz prezentacja doświadczenia e-twinningu włoskiego studenta uniwersytetu w Turynie - Fabio Nano, koncert chóru szkolnego. To już zakończenie naszego projektu SIE4E. Na szczęście jego rezultaty zostały wpisane w życie i pracę naszej szkoły oraz w umysły naszych uczniów i ich rodzin na długo.